Zaznacz stronę

Zakup lokalu na wynajem to jedna z bezpieczniejszych inwestycji, jakie można teraz poczynić. Dlaczego? Bo pieniądze leżące na koncie nie zarabiają na siebie, a z uwagi na dynamicznie rosnącą inflację, ich wartość nabywcza spada. Dlatego też lepiej ulokować nadwyżkę kapitału tam, skąd będzie można czerpać zyski. A jednym z rozwiązań zapewniających taką korzyść, jest inwestycja w apartamenty zabezpieczające potrzeby okołoturystyczne.

Inwestycja w apartamenty na wynajem – jak to działa?

Zasada jest prosta. Kupujesz lokal w budynku wzniesionym przez wykonawcę inwestycji, a następnie czerpiesz zyski z najmu. W zdecydowanej większości tego typu apartamenty są całkowicie bezobsługowe, a więc nie wymagają Twojego udziału w zakresie utrzymania, konserwacji czy obłożenia. Wspomniane kwestie leżą po stronie operatora – firmy zarządzającej nieruchomością.

Kupno apartamentu na wynajem – najpierw strategia, potem działanie

Inwestycja w apartamenty na wynajem powinna być strategicznym posunięciem. By móc liczyć na stałe i wysokie dochody, trzeba rozejrzeć się za właściwą lokalizacją. Przy selekcji warto wziąć pod uwagę m.in. górskie miejscowości turystyczne, które charakteryzującą się całorocznym napływem odwiedzających. Wiele z nich oferuje dogodne warunki do wypoczynku nie tylko zimą, ale i latem. Malownicze widoki, bliskość natury, świeże powietrze i różnorodność atrakcji sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wakacyjny pobyt w tamtejszych rejonach. A to oznacza stałe zapotrzebowanie na krótkoterminowe zakwaterowanie, które można realizować właśnie poprzez wynajem apartamentów.

Jednym z miejsc, gdzie możesz ulokować kapitał, są np. apartamenty Meta Residence w Szczyrku. Kompleks usytuowany jest w prestiżowej lokalizacji – tuż u podnóża góry Skrzyczne, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu. Dostępne lokale wpisują się w kategorię premium. Do dyspozycji gości są liczne atrakcje m.in. basen zewnętrzny oraz kort tenisowy, restauracje i tarasy widokowe utworzone na dachach. Więcej na temat tej inwestycji dowiesz się na stronie: metaresidence.pl

Wróćmy jednak do tematu. Druga istotna sprawa, to wybór operatora lokalu. To, kto zarządza nieruchomością, ma niebagatelne znaczenie, bo wpływa na standard obsługi i regularność obłożenia, które odzwierciedla się w osiąganych zyskach. By mieć pewność najwyższej jakości, podejmij współpracę z zaufanym operatorem, który ma duże doświadczenie rynkowe. Przy okazji sprawdź też, czy wybrana firma zapewnia 100% własności gruntu i lokalu oraz możliwość odzyskania podatku VAT przez osobę fizyczną.

I ostatni aspekt. Zastanów się, jak sfinansujesz nieruchomość i jak chcesz na niej zarabiać. By inwestycja była jak najbardziej opłacalna, najlepiej pokryć jej koszt ze środków własnych. Niemniej zakup z pomocą kredytu też jest realny, o ile rozsądnie podejdzie się do tematu. Natomiast co do form zarabiania – masz dwa wyjścia, z tym że nie każdy operator oferuje je jednocześnie. Akurat w Meta Residence dostępne są oba do wyboru. Pierwszy model opiera się na procentowym dzieleniu rocznych zysków z najmu między Ciebie, jako właściciela, a operatora np. w stosunku 70% do 30%. Drugi to gwarantowane kilka procent zysku w skali roku, naliczane od ceny apartamentu bez wykończenia. Sam decydujesz, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza finansowo.

Gdy już przeanalizujesz powyższe aspekty, zostaje umówić się na oględziny lokalu, dookreślić warunki współpracy i podpisać umowę. Ze swej strony polecamy – inwestuj w apartamenty w Szczyrku, bo to atrakcyjna lokalizacja, która rok rocznie przyciąga setki turystów, a to stwarza możliwość uzyskiwania stałych dochodów z najmu. Poza tym za takim rozwiązaniem przemawia ograniczona ilość gruntów w obszarze tego miasta, co skutkuje ciągłym wzrostem wartości samej nieruchomości. A to z kolei stanowi doskonałe zabezpieczenie na przyszłość.